Internetový obchod a predajňa v Banskej Bystrici v plnej prevádzke. Tešíme sa na Vás 🙂

blog preface

Ešte začiatkom tohto roka, bol na spravodajskom portáli bbonline.sk publikovaný článok s našimi podnikateľskými začiatkami. Prinášame Vám úryvok z neho. Celý článok si môžete prečítať na bbonline.sk

Podnikateľské začiatky a skúsenosti podnikateľov môžu motivovať mladých ľudí ku naplneniu ich vlastných snov. Obzvlášť, ak ide o naše banskobystrické reálie. Preto sme vyspovedali Dušana Sovu, majiteľa športového obchodu v Banskej Bystrici.

Šport Áčko je veľký športový obchod s dlhoročnou tradíciou. Minulý rok ste oslávili 20-te výročie. Ako toto všetko začalo?

Pre mňa osobne to začalo už v detstve. Miloval som šport. Bolo super prežiť detstvo a rannú mladosť za „socíku“. Na dedine u babky, ale hlavne s kamošmi v meste na sídlisku. Žiadny mobil, internet. Celý deň sme obháňali loptu a v zime puk.

Vždy som miloval hory a vodu a preto som počas školy chodil do vodno-turistického oddielu. Celú zimu sme lyžovali. Naše domáce stredisko bola Krížna vo Veľkej Fatre. V zime nebolo víkendu, že by sme tam neboli. Permanentka stála 20 korún a ešte aj to nám športový klub Iskra preplácal. Keď sme neboli na zjazdovkách, tak sme trénovali na bežkách na každoročnú Pioniersku Bielu Stopu. Raz som si na pretekoch tak úžasne namazal sklznicu, že aj dole kopcom som šliapal.

Keď spomínate socializmus, zaujímalo by ma, ako zástupcu mladšej generácie, ako to v Bystrici vyzeralo so športovými obchodmi.

V Bystrici bol jediný športový obchod na Námestí Červenej armády, dnes Námestie Štefana Moyzesa. To bola paráda, nikdy som ho neobišiel a dokázal som v ňom stráviť večnosť. Až neskôr otvorili v Kapitulskej ulici DPT (Dom priemyselného tovaru), kde predávali bicykle. V podstate tam nikdy žiadne neboli. Tovar vozili v utorok a napriek tomu, že predajňa bola na poschodí, každý utorok bola rada až na ulicu. Veľmi dobre si to pamätám, pretože až na štvrtýkrát sa na mňa po niekoľkohodinovom čakaní usmialo šťastie a domov som odchádzal vytešený s novučičkou Eskou.

Celý článok nájdete na bbonline.sk